ניקיון לאחר שיפוץ – טיפים שימושיים במיוחד

ניקיון לאחר שיפוץ – טיפים שימושיים במיוחד

בפוסט זה נראה כמה טיפים לניקיון לאחר שיפוץ שביצעתם לבית לדירה או אופילו לעסק שלכם, שיקלו על העבודה בצורה משמעותית.

השיפוץ של הבית הוא ללא ספק אחד מהרגעים המשמעותיים ביותר, בסופו גם תוכלו לקבל את הבית שככל הנראה תמיד חלמתם עליו.

אך לצד היתרונות הרבים של שיפוץ הבית, עליכם לקחת בחשבון כי הוא יכול להביא איתו גם לא מעט לכלוך ובלגן.

זה לא באמת משנה אם מדובר על שיפוץ קטן או גדול, הלכלוך והאבק יהיו חלקים בלתי נפרדים מהתהליך עצמו. כך שאם היה לכם ספק מסוים עד כה, אז תוכלו להעלים את כל סימני השאלה שעד כה היו הרבה יותר רלוונטיים עבורכם.

בכדי שתוכלו לשפץ את הבית בצורה מהירה ואפקטיבית, חשוב לשמור על ניקיון במהלך השיפוץ ולשמור על ניקיון לאחר שיפוץ.

אנו החלטנו להרים את הכפפה, בכדי להביא לכם דגשים שונים לניקוי הבית לאחר שיפוץ, כך שתוכלו להשיג את התוצאה הטובה ביותר. עד שהבית לא יהיה נקי כמו שצריך, אתם לא באמת תוכלו להנות מהשיפוץ שלו.

אחרי שתקראו את המאמר הבא, תוכלו לדעת בדיוק מה אתם צריכים לעשות בכדי להפוך את הבית לנקי גם לאחר שיפוץ מאסיבי.

לעיתים תשומת לב לפרטים הקטנים זה כל מה שנדרש מכם בכדי להוציא מהלימון לימונדה, ובכדי שתוכלו להוציא מהשיפוץ את התנאים הטובים ביותר כמו שאולי יצא לכם לחלום.

הכינו מראש מספיק מקום לאשפה

קחו בחשבון כי כמויות הזבל והלכלוך הן לא קטנות, בטח כאשר מדובר על שיפוץ גדול ומאסיבי. כך שבכדי שתוכלו לבצע ניקיון לאחר שיפוץ כמו שצריך, יהיה עליכם להיערך לקראתו בהתאם.

ההכנה האידיאלית ביותר היא לדאוג לכך שיהיה מספיק מקום לכל האשפה שאתם עומדים להוציא מהבית. כך לא תצטרכו למצוא את עצמכם הולכים לאיבוד בין שלל האפשרויות השונות, סיטואציה שאתם עוד עלולים להרגיש בה חסרי אונים.

הכנה מוקדמת יכולה למנוע מכם כאבי ראש רבים! אל תחכו להתחיל לחפש את המקום האידיאלי לזרוק בו את כל האשפה כאשר תתחילו להוציא אותה.

במצב כזה אתם תאלצו לבצע כל מיני אלתורים, שהם לא בהכרח יתכתבו בצורה אפקטיבית עם המציאות. כך שתיקחו לעצמכם קצת זמן בכדי שתוכלו להכין מראש מקום שבו תוכלו לזרוק את כל האשפה. 

תכסו את כל הריהוט שנשאר בבית

הטיפ היעיל ביותר שנוכל לתת לכם לפני שמתחיל השיפוץ הוא לפנות את כל הרהיטים ואת כל החפצים השונים. בכל זאת מדובר על כמויות גדולות מאוד של אבק, ובמצב כזה כל מה שיישאר בבית עלול להיהרס או להינזק. קחו את זה לתשומת הלב שלכם, כך שתוכלו למנוע סיטואציה שבה תצטרכו לשלם על השיפוץ ביוקר.

אך אם בכל זאת תחליטו להשאיר את החפצים בבית, אנו ממליצים לכם לכסות את הריהוט ואת החפצים בבדים שונים.

כך תוכלו למנוע מצב שבו הם יתמלאו באבק ובלכלוך, וכך תוכלו לחסוך לעצמכם קצת עבודה במסגרת עבודות ניקיון לאחר שיפוץ. אם תשאירו את החפצים ללא שום כיסוי, תצטרכו לעבוד הרבה יותר קשה באופן משמעותי.

תרכשו ציוד ניקיון איכותי ומקצועי

ציוד ניקיון לאחר שיפוץ
ציוד ניקיון לאחר שיפוץ

ברוב המקרים ניקוי לאחר שיפוץ זוהי עבודה של מקצוענים, אך אם תחליטו לבצע את הניקוי בעצמכם – תצטרכו להצטייד מראש בציוד איכותי ואפקטיבי.

אל תחכו לרגע האחרון שבו תתחילו לחפש את הציוד המושלם, כי במצב כזה תצטרכו להתפשר בכל מיני אלמנטים שתמצאו. ברגע שיהיה לכם את הציוד הטוב ביותר, תוכלו לבצע את עבודות הניקוי בעצמכם – מבלי שתצטרכו להיעזר באיש מקצוע.

קחו בחשבון כי ציוד מתקדם יכול להקל עליכם את עבודות הניקוי, פתאום תגלו כי לא מדובר על משימה שהיא בגדר הבלתי אפשרי.

מדובר על משימה שתוכלו לעשות אותה בעצמכם, ואפילו תוכלו להפתיע את עצמכם עם התוצאות שתוכלו להשיג – תוצאות שלא יביישו אפילו חברה מקצועית שעוסקת בתחום של ניקיון לאחר שיפוץ כבר שנים ארוכות.

אל תכניסו את הרהיטים עד שהבית לא נקי

ניקיון בתים לאחר שיפוץ זה עסק מלוכלך ולכן חשוב להבין כמה דברים.

אומנם אתם כבר ממש רוצים להיכנס לבית המשופץ, אך תיקחו בחשבון כי אם תזדרזו יתר על המידה – אתם עשויים לשלם על כך ביוקר. לכן ההמלצה שלנו אליכם היא לא להכניס את החפצים או את הרהיטים לבית עד שהבית  לא יהיה נקי לחלוטין.

אפילו אם אתם כבר רוצים להתחיל את החיים החדשים בבית המשופץ, ההמתנה הקטנה הזאת יכולה להיות משמעותית מאוד.

הסיבה הראשונה היא כי כך תוכלו לשמור על החפצים והריהוט נקיים, ולא תצטרכו לנקות גם אותם בשלב מסוים. סיבה נוספת היא שברגע שהבית יהיה עם פחות רהיטים, תוכלו לבצע את הניקוי בצורה אפקטיבית יותר.

פתאום תוכלו לראות כי ניקוי הבית זוהי משימה שלא מצריכה זמן יקר, כי פתאום הפעולות הופכות להיות קלות יותר שאין מכשולים בדרך.

ניקיון לאחר שיפוץ על פי תוכנית עבודה מסודרת

כמו שאתם מתארים לעצמכם ניקיון של בית לאחר שיפוץ זוהי משימה לא קלה, ויש לא מעט חלקים בבית שתצטרכו לנקות אותם. אך יחד עם זאת, בוודאי יהיו לכם עוד דברים שתצטרכו לבצע בו זמנית – ומכאן הסחות דעת הן דבר שהוא בשגרה. לכן לפני שאתם מאבדים את הצפון, יש דרך שתוכלו למקד את עצמכם יותר.

הפתרון האידיאלי הוא כמובן לבנות לעצמכם תוכנית עבודה מסודרת, תוכנית עבודה לניקיון של הבית על פי עמידה ביעדים. כך תוכלו לדעת פחות או יותר מתי תסיימו לנקות את הבית כולו, ובנוסף תוכלו להיות בטוחים כי לא תשכחו אף חלק בבית – כך תיכנסו לדירה מצוחצחת ונקייה גם לאחר שיפוץ מאסיבי.

אל תדחו את הניקוי לאחר ששיפצתם לרגע האחרון

יש לא מעט חלקים בבית שתצטרכו לנקות אותם לאחר השיפוץ, וכמעט בכל אזור יהיה הרבה מאוד לכלוך. תשתדלו שלא להביא את עצמכם למצב שבו אתם מנקים את הדירה כולה ברגע האחרון, כי במצב כזה המשימה עלולה להיות הרבה יותר כבדה. ניקיון לאחר שיפוץ, יכול להתבצע גם בזמן שהשיפוצניקים מסיימים לבצע את העבודות שמביאות איתן לכלוך רב.

ככל שתייעלו את הזמן בצורה טובה יותר, כך תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו ברגע האחרון יהיה הרבה פחות עבודה. כך שבכל רגע שבו אפשר לנקות את הבית תנקו אותו, כך העבודה בשלב הסופי תהיה הרבה פחות משמעותית – ותוכלו לסיים אותה בזמן הקצר ביותר אפילו יותר מהר ממה שהיה נדמה לכם.

תגייסו בני משפחה וחברים שיסייעו לכם

ניקיון לאחר שיפוץ זוהי משימה קשוחה מאוד עבור בן אדם אחד, וזה לא משנה עד כמה הוא מנוסה בניקוי של דירות או בתים. יש לא מעט מקומות שצריכים לנקות אותם, ופתאום תמצאו את עצמכם מאבדים את הריכוז ואת היכולת להשיג את רמת הניקוי האידיאלית. אז מה תוכלו לעשות במצב הזה שהוא מצב בלתי נמנע?

תנסו לגייס חברים ובני משפחה שיוכלו לסייע לכם לנקות את הבית, ככל שיהיו יותר אנשים כך יהיה ניתן לנקות את הבית לאחר שיפוץ בזריזות. בנוסף זה תמיד הרבה יותר נחמד לבצע את הניקוי עם עוד אנשים, פתאום תוכלו לראות כי לצד הניקיונות גם תוכלו להנות מהתהליך של הניקוי עצמו.

תוכן עניינים

כתבות נוספות

מה זה הידרולוג ומה התפקיד שלו

מה זה הידרולוג ומה התפקיד שלו

הידרולוגים חוקרים את תכונות המים (למשל נפח, זרימה) על פני כדור הארץ או מתחת לאדמה, ופותרים בעיות הקשורות למים, כגון זיהום. הם מפתחים טכניקות לשיפור

צרו איתנו קשר

מעוניינים בשירות ניקיון?

תנו לנו לחבר אתכם למומחים