איך לשטוף רצפה בקלות

איך לשטוף רצפה בקלות

לכאורה אין דבר פשוט יותר מלשטוף רצפה וגם מי שלא עזר במטלות הבית בצעירותו, בדרך כלל מצא את עצמו שוטף לא מעט רצפות בצבא.

מצד שני, חייבים להודות שבעידן המודרני שטיפת כל החדר במים וגריפתם לחור הביוב הקרוב ביותר היא משימה סיזיפית שיכולה לקחת הרבה זמן. ואם מדובר במשרדים גדולים או מבנים תעשייתיים, בדרך כלל זה כמעט בלתי אפשרי לבצע זאת לבד בלי חברת ניקוי מקצועית או ללא שימוש במכונות שטיפה יעילות.

אז מה עושים? הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם:

שוטפים חללים גדולים? העזרו במכונות שטיפה: טיפ מחנות חומרי הניקוי "דיל 777": יש סיבה טובה לכך שיותר ויותר עסקים עושים שימוש במכונות שטיפה חשמליות לתעשייה:

בניגוד לפתרונות הידניים שמותאמים לבתים, מכונת שטיפה וניקוי לתעשייה היא מכונה חשמלית ולכן כמות המים שמשמשת לשטיפה והקרצוף היא מדויקת. בזכות המיכל הגדול שלה, גם אין צורך למלא אותה מחדש בכל חמש דקות. בשוק קיימים שני סוגים עיקריים של מכונות שטיפה: האוטומטיות מאפשרות לרכוב עליהן כמו על מכסחת דשא ומתאימות לניקוי חללים ידידותיים לשטיפה כגון קומות בקניונים. המכונות הידניות אותן יש להחזיק ביד מגיעות למקומות מאתגרים יותר.

ואם בכל זאת החלטתם ללכת על השיטה הידנית, הנה טיפים נוספים שיעזרו:

חלקו את החדרים הגדולים לאזורים

אחת המשימות היותר מייגעות היא לפנות החוצה את כל הריהוט או השטיחים שמפריעים לשטיפה, לחכות שהחדר יתייבש ואז להחזיר אותם.

אז קבלו טיפ קטן: במקום להוציא אותם החוצה, רכזו אותם בחצי חדר, שטפו רק אותו ובינתיים התחילו לשטוף חדרים אחרים ופחות בעיתיים.

יותר לנקות, פחות לסחוט

אם גם לכם פעולת הסחיטה של הסמרטוט בתוך מים שחורים לא נשמעת סטרילית במיוחד, אתם יכולים למלא מראש מספר דליים קטנים יותר בחומרי ניקוי עם מים. כך לא רק תעבדו קצת פחות קשה, אלא הרצפה תהיה באמת יותר נקייה.

אפשרות אחרת היא להשתמש בסמרטוטים רב פעמיים (הלבנים) שמגיעים ספוגים בחומרי ניקוי ואפשר לקנות בכל סופר. לפני שתשתמשו בהם נקו את החדר מכל לכלוך יבש שעשוי להידבק אליהם. 

לייבש בקלות

אחרי שאנחנו כבר עייפים מכל הגריפה של המים נותר לנו לייבש את החדר באמצעות סחיטה ושטיפה אחת אחרונה של הסמרטוט, אבל זה ממש לא חייב להיות כך: כבר לפני השטיפה פתחו את החלונות או הפעילו מזגן על חימום לזמן קצר עם חלונות סגורים.

כך החדר יתייבש יחסית מהר גם בלי סחיטה נוספת.

שיטה אחרת היא לפנות מראש כמה סמרטוטים יבשים שקל לשטוף כגון סמרטוטי המיקרו פייבר עליהם נדבר עוד שנייה…

איך לשטוף רצפה בקלות
איך לשטוף רצפה בקלות

עשו שימוש בסמרטוטי מיקרו פייבר

אם כבר דיברנו על סופרים, מאוד יכול להיות ששמתם לב לסמרטוטים הצבעוניים הגדולים בגודל של הסמרטוט הלבן הקלאסי. אלו הם סמרטוטי מיקרופייבר שמוכרים לחלקנו בגרסה הקטנה שלהם.

אלו הם סמרטוטים רב פעמיים, אך כאלו שהרבה יותר קל לשטוף אותם באופן סטרילי יחסית. לדוגמה, תחת הברז (ישנה גם אופציה לכבס).

דליים ומגבים מהוגוורטס

בשנים האחרונות עלו על המדפים "דליי ומגבי פלא". מדובר במתקנים עם ראשי מברשת שתוכננו במיוחד כדי להגיע גם לפינות היותר מאתגרות בחדרים והם בנויים בצורה ארגונומית שלא תשבור לכם את הגב. הדלי מגיע בדרך כלל עם ראש עגול בעוד המגב מגיע עם ראש שטוח.

ישנן גם גרסאות חשמליות ויקרות יותר שמבוססות על אותו עיקרון של המכונות התעשייתיות, אך הן מעט פחות נפוצות.

רובוט ניקוי ושטיפה

אין כמעט מי שלא שמע על iRobot. גרסאות הפרימיום של הרובוטים האלו מסוגלות גם לשטוף ולא רק לנקות אבק.

זו האופציה הטובה ביותר למי שבאמת אין לו זמן. מצד שני, בשל ענייני בטיחות, הרובוטים האלו מוגבלים למדי בכל מה שקשור לניקוי מתחת לשטיחים ומשטחים שמתחת לרהיטים, שלא לדבר על מדרגות.

תוכן עניינים

כתבות נוספות

מה זה הידרולוג ומה התפקיד שלו

מה זה הידרולוג ומה התפקיד שלו

הידרולוגים חוקרים את תכונות המים (למשל נפח, זרימה) על פני כדור הארץ או מתחת לאדמה, ופותרים בעיות הקשורות למים, כגון זיהום. הם מפתחים טכניקות לשיפור

צרו איתנו קשר

מעוניינים בשירות ניקיון?

תנו לנו לחבר אתכם למומחים